Strona główna: Różnice pomiędzy wersjami

Z Lem
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Linia 20: Linia 20:
 
|-
 
|-
 
|
 
|
* Loglan'82
+
* [[Loglan'82]]
** Zalety Loglanu
+
** [[Loglan'82# |Zalety Loglanu]]
 
** Solidne podstawy -- badania podstawowe
 
** Solidne podstawy -- badania podstawowe
* Dokumentacja Loglanu
+
* [[DokumentacjaLoglanu|Dokumentacja Loglanu]]
** Podręczniki
+
** [[DokumentacjaLoglanu#Podręczniki|Podręczniki]]
 
** Przykłady
 
** Przykłady
 
** Kompilatory
 
** Kompilatory

Wersja z 10:10, 5 maj 2014

22px-English language.svg.png Main page

Na tych stronach przedstawiamy cztery projekty badawcze: Logika Algorytmiczna(od 1968), Loglan'82(od 1978), SpecVer(2007), Lem(2012). Dwa pierwsze projekty przyniosły wiele wyników i będą stosowane przez wiele lat. Projekt Logika Algorytmiczna zajmuje się odkrywaniem praw rachunku programów i znajduje zastosowanie w weryfikacji programów tzn. w dowodzeniu prawdziwości takich własności programów jak poprawność, niezapetlanie się i in. Projekt Loglan'82 zaowocował sformułowaniem języka programowania obiektowego na wiele lat przed powstaniem języków C++ i Java. Co więcej, Loglan zawiera wiele rozwiązań nieznanych w innych językach programowania. LEM jest nazwą nowego projektu badawczego. Celem tego projektu jest zbadanie czy można stworzyć język programowania o pewnych określonych cechach (zob. specyfikacja LEM).

Język LEM ma oprzeć się na osiągnięciach projektu Loglan'82 i wykorzystać to co dobre w językach programowania obiektowego nowszych generacji: Java, C++, C#, python etc.

Projekt SpecVer ma potwierdzić przydatność stosowania praw logiki algorytmicznej w inżynierii oprogramowania. LEM może okazać się przydatny w pracach projektu SpecVer.

Loglan'82 Logika Algorytmiczna LEM SpecVer
Brak stron spełniających kryteria.