Strona główna: Różnice pomiędzy wersjami

Z Lem
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Linia 1: Linia 1:
 
<p style="text-align: right;">[[Plik:22px-English_language.svg.png]]
 
<p style="text-align: right;">[[Plik:22px-English_language.svg.png]]
 
[[Main page]]  </p>
 
[[Main page]]  </p>
<big><big><span style="color: Red">These pages are under continuous construction</span></big></big><br />
+
<big><big><span style="color: Red">These pages are under permanent  (re)construction</span></big></big><br />
  
 
Na tych stronach przedstawiamy cztery projekty badawcze: Logika Algorytmiczna(od 1968), Loglan'82(od 1978), SpecVer(2007), Lem(2012).
 
Na tych stronach przedstawiamy cztery projekty badawcze: Logika Algorytmiczna(od 1968), Loglan'82(od 1978), SpecVer(2007), Lem(2012).
Linia 10: Linia 10:
 
→ '''[[Logika Algorytmiczna]]'''  
 
→ '''[[Logika Algorytmiczna]]'''  
  
|width="50% " | ♥ Odkryj język programowania obiektowego i rozproszonego Loglan'82. Projekt Loglan'82 zaowocował sformułowaniem języka programowania obiektowego na wiele lat przed powstaniem języków C++ i Java. Te dwa i(inne) języki programowania nie przyswoiły sobie rozwiązań znanych w Loglanie od ponad 30 lat. I nie zanosi się by ta sytuacja uległa zmianiew najbliższej przyszłości. Wykorzystaj swoją szansę. Zapoznanie się z Loglanem może całkowicie zmienić Twój pogląd na inżynierię oprogramowania. Wykorzystując wiedzę i umiejętności oferowane przez Loglan możez w znaczący sposób podnieść swoje kwalifikacje i zacząć dobrze zarabiać.  <br />
+
|width="50% " | ♥ Odkryj język programowania obiektowego i rozproszonego Loglan'82. Projekt Loglan'82 zaowocował sformułowaniem języka programowania obiektowego na wiele lat przed powstaniem języków C++ i Java. Te dwa (i inne) języki programowania nie przyswoiły sobie rozwiązań znanych w Loglanie od ponad 30 lat. I nie zanosi się nato, by w najbliższej przyszłości, ta sytuacja uległa zmianie . Wykorzystaj swoją szansę. Zapoznanie się z Loglanem może całkowicie zmienić Twój pogląd na inżynierię oprogramowania. Wykorzystując wiedzę i umiejętności oferowane przez Loglan możesz w znaczący sposób podnieść swoje kwalifikacje i zacząć lepiej zarabiać.  <br />
 
→ '''[[Loglan'82]]'''
 
→ '''[[Loglan'82]]'''
 
|-
 
|-

Wersja z 21:21, 11 maj 2015

22px-English language.svg.png Main page

These pages are under permanent (re)construction

Na tych stronach przedstawiamy cztery projekty badawcze: Logika Algorytmiczna(od 1968), Loglan'82(od 1978), SpecVer(2007), Lem(2012). Dwa pierwsze projekty przyniosły wiele wyników i będą stosowane przez wiele lat.

♥ Projekt Logika Algorytmiczna zajmuje się odkrywaniem praw rachunku programów i znajduje zastosowanie w weryfikacji programów tzn. w dowodzeniu prawdziwości takich własności programów jak poprawność, niezapetlanie się i in. Język logiki algorytmicznej pozwala nie tylko wyrażać własności algorytmów(programów) ale także umożliwia aksjomatyzacje wielu struktur danych. Zarówno tych znanych i niezbędnych w algorytmice np. stosy, drzewa binarnych poszukiwań, kopce, etc. jak i wielu struktur badanych w matematyce. Można uznać, że matematyka zajmuje się badaniem, czy dana formuła [math] \alpha [/math] jest prawdziwa w danej strukturze [math] \mathbb{A} [/math]. Ale większośc struktur nie daje sie opisać przy pomocy aksjomatów zapisanych w języku pierwszego rzędu! Przyjęcie języka logiki algorytmicznej (krócej, języka algorytmicznego) umożliwia podanie ...

Logika Algorytmiczna

♥ Odkryj język programowania obiektowego i rozproszonego Loglan'82. Projekt Loglan'82 zaowocował sformułowaniem języka programowania obiektowego na wiele lat przed powstaniem języków C++ i Java. Te dwa (i inne) języki programowania nie przyswoiły sobie rozwiązań znanych w Loglanie od ponad 30 lat. I nie zanosi się nato, by w najbliższej przyszłości, ta sytuacja uległa zmianie . Wykorzystaj swoją szansę. Zapoznanie się z Loglanem może całkowicie zmienić Twój pogląd na inżynierię oprogramowania. Wykorzystując wiedzę i umiejętności oferowane przez Loglan możesz w znaczący sposób podnieść swoje kwalifikacje i zacząć lepiej zarabiać.

Loglan'82

♥ LEM jest nazwą nowego projektu badawczego.

Celem tego projektu jest zbadanie czy można stworzyć język programowania o pewnych określonych cechach (zob. specyfikacja LEM). Język LEM ma oprzeć się na osiągnięciach projektu Loglan'82 i wykorzystać to co dobre w językach programowania obiektowego nowszych generacji: Java, C++, C#, python etc.
LEM

♥ Projekt SpecVer ma potwierdzić przydatność stosowania praw logiki algorytmicznej w inżynierii oprogramowania. Język LEM może okazać się przydatny w pracach projektu SpecVer.

SpecVer